Z ostatniej chwili

Exact Systems pomaga studentom

2022-11-10 11:49:19 informacje
img

Tegoroczni stypendyści programu Exact Future spotkali się w Częstochowie. Wsparcie o wartości 90 tys. zł otrzymało sześcioro studentów I roku, w tym troje z Politechniki Częstochowskiej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Exact Systems, lider branży kontroli jakości części samochodowych w Polsce i jedna z największych tego typu firm w Europie, wyłoniła laureatów I edycji programu stypendialnego „Exact Future”. Podpisanie umów oraz spotkanie integracyjne odbyło się w centrali firmy przy ul. Focha w Częstochowie.

W czasie spotkania członkowie zarządu Jacek Opala oraz Dariusz Dengusiak złożyli podpisy na dokumentach i opowiedzieli o swojej 18-letniej współpracy i karierze w strukturach firmy, którą rozpoczynali jako kontrolerzy jakości. Stypendyści mieli okazję poznać historię firmy, jej wartości oraz działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Monika Znamierowska z Biura Karier Politechniki Częstochowskiej podzieliła się informacjami na temat współpracy uczelni z biznesem, podkreślając, jak istotne jest kształcenie studentów zgodne z oczekiwaniami rynku pracy. 

Kolejnym punktem spotkania była rozmowa z pracownikami firmy o różnym stażu i zajmującymi różne stanowiska, m.in. z pierwszym stypendystą Exact Systems Jakubem Cieślą, który dziś zajmuje stanowisko kierownika działu inżynieryjnego. 

* Łączenie pracy z nauką

15 tys. zł na rozpoczęcie studiów (płatne w dwóch transzach) otrzymało sześcioro studentów, którzy byli wcześniej związani z grupą kapitałową Exact Systems. Całkowita wartość projektu planowanego na trzy lata to 1 mln zł. Wśród nich znalazło się troje studentów Politechniki Częstochowskiej oraz po jednej osobie z Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

– Exact Future to dla mnie szansa, która otwiera wiele nowych możliwości. Cieszę się, że mogę być częścią projektu i korzystać ze wsparcia, doświadczenia i wiedzy sporego grona pracowników Exact Systems – mówi Natalia Zalas, studentka Politechniki Częstochowskiej. 

Obok środków finansowych stypendyści otrzymali możliwość wsparcia w procesie nauki m.in. poznania wielu zakładów przemysłowych i nowoczesnych technologii wykorzystywanych w kontroli jakości, udziału w Akademii Jakości, odbycia praktyk studenckich czy otrzymania pomocy w realizacji prac dyplomowych.

***

Exact Systems sp. z o.o. jest międzynarodową grupą dostarczającą elastyczne rozwiązania w zakresie produkcji, jakości i logistyki od 2004 r. Oferta firmy dostępna jest w 13 krajach, w których grupa ma swoje przedstawicielstwa: Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Belgii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii oraz Chinach. Klientami grupy są przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, RTV i AGD, medycznej, kosmetycznej, centra logistyczne, również te działające w przestrzeni e-commerce. Współpraca z Exact Systems pozwala osiągnąć najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Poprzez usługi outsourcingowe, polegające m.in. na kontroli jakości (selekcji, naprawie i sortowaniu części oraz wyrobów gotowych), reprezentacji u Klienta (Rezydentura) czy Audytach pomaga uniknąć potencjalnych konsekwencji z tytułu niezgodności jakościowych.

Page generated in 0.0147 seconds.