Z ostatniej chwili

Finałowy koncert „Sola Musica” – wystąpi Nemesis Quartet

2023-08-17 13:38:55 informacje
img

Ostatni w tym roku koncert w ramach festiwalu Sola Musica odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (ul. Śląska 20) w niedzielę  20 sierpnia o 17.00 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Seria koncertów Sola Musica dobiega końca. W niedzielę w Kościele Ewangelicko-Augsburskim zagra Nemesis Quartet w składzie: Łukasz Dyczko, Magdalena Szczęsna, Karol Mastalerz i Wojciech Chałupka. Będzie to też ostatnia okazja do obejrzenia wystawy prac Adama Rokowskiego „Rysunki z Urbino’’, która na czas trwania festiwalu ozdabia wnętrze budynku.

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Częstochowie zorganizowano po raz pierwszy w 2014 r. Jego pomysłodawcą był ks. Adam Glajcar, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie, wspierany przez dwoje młodych organistów – Monikę Lipkę i Karola Mroza oraz Radę Parafialną. Od 2017 r. kierownictwo artystyczne nad Festiwalem objęła Beata Młynarczyk, w 2018 r. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Częstochowie przyjął nazwę SOLA MUSICA.

Page generated in 0.0177 seconds.