Z ostatniej chwili

Galeria Jurajska przygotowuje się do ograniczeń w handlu

2021-03-18 10:17:57 informacje
img

Począwszy od najbliższej soboty, aż do 9 kwietnia oferta Galerii Jurajskiej będzie dostępna dla klientów w ograniczonym zakresie. Czynne pozostanie ok. 25% sklepów i punktów usługowych. Restauracje i kawiarnie nadal będą prowadzić sprzedaż na wynos.

Lockdown po raz czwarty. Od soboty ponad 600 centrów handlowych w całym kraju będzie musiało ograniczyć swoją działalność. Otwarte pozostaną tylko sklepy pierwszej potrzeby, a także punkty usługowe. Jak zapewniają przedstawiciele Galerii Jurajskiej, centrum jest gotowe do działania na zasadach zbliżonych do tych chociażby z wiosny i jesieni ubiegłego roku.

– To scenariusz, który doskonale już znamy. Także nasi najemcy wiedzą, jak postępować. Od soboty tylko część sklepów i punktów usługowych będzie prowadzić działalność. Mimo to, będzie można u nas zrobić wszystkie niezbędne zakupy pierwszej potrzeby, a także załatwić najważniejsze sprawy w punktach usługowych – mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Co pozostanie otwarte? Zgodnie z decyzją władz tradycyjnie działać będą sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Czynny będzie także sklep zoologiczny. Nadal będzie można też kupić książki i prasę, i to zarówno w działających księgarniach, jak i w salonikach prasowych. 

Otwarte będą mogły być także usługi, w tym m.in. salon fryzjerski, placówki bankowe, salony optyczne czy pralnia. Lokale gastronomiczne natomiast nadal prowadzić będą sprzedaż wyłącznie na wynos i z dowozem. 

Zamknięte natomiast będą sklepy m.in. z ubraniami, butami, elektroniką, perfumami, biżuterią i ofertą dla dzieci. Niedostępna będzie także oferta kina, fitness clubu oraz kids play.

– Wciąż klaruje się konkretna lista otwartych sklepów, jej finalna wersja powstanie najpewniej na początku przyszłego tygodnia. Podczas ostatniego lockdownu niemal wszyscy najemcy mogący prowadzić działalność w ramach rozporządzenia mieli czynne swoje lokale. Liczymy, że tym razem będzie podobnie. Tym bardziej, że przed nami sezon świąteczny. Sezon, w którym trzeba zachować szczególną ostrożność w czasie zakupów – mówi Anna Borecka-Suda.

Dyrekcja Galerii Jurajskiej przypomina, że na terenie centrum handlowego obowiązują surowe zasady sanitarne. Klienci zobowiązani są nosić maseczki, a także dezynfekować ręce tak często jak to możliwe. 

Specjalne punkty do dezynfekcji można znaleźć przed wejściami do sklepów, a także na terenie galerii. Tych drugich jest blisko 50. Nadal obowiązuje także zasada dystansu społecznego. Stojąc w kolejce lub w oczekiwaniu na wejście do sklepu, należy zachować min. 1,5 m odstępu. 

Podobnie jak w przypadku ostatnich lockdownów, tak i teraz zarówno w sklepach, jak i w galerii obowiązuje limit osób mogących przebywać tu jednocześnie. O tym, ile osób może w tym samym czasie wejść do galerii Jurajskiej i do konkretnego sklepu, informować będą specjalne komunikaty w witrynach.

– Od roku Galeria Jurajska przygotowana jest do działania w reżimie sanitarnym. Nie inaczej jest teraz. Nasi klienci otrzymują jasne i czytelne komunikaty, jak zachować się podczas zakupów. Na tym polu także aktywnie działają wszystkie sklepy, punkty usługowe i lokale gastronomiczne.  Liczymy więc, że klienci odwiedzający nas w najbliższych dniach zastosują się do tych zaleceń w trosce o własne bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo pracowników sklepów i galerii – dodaje.

 

Page generated in 0.0179 seconds.