Z ostatniej chwili

Gratulacje i umowa dla Rakowa

2022-07-15 10:12:10 informacje
img

Raków Częstochowa odniósł kolejny sukces, pokonując w meczu o Superpuchar Polski drużynę Lecha Poznań - aktualnego Mistrza Polski w piłce nożnej. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym złożyli list gratulacyjny na ręce prezesa klubu Adama Krawczaka - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Spotkanie, w którym uczestniczył również przewodniczący rady nadzorczej Rakowa Wojciech Cygan, było okazją do podpisania umowy opiewającej na kwotę 1,7 mln zł dla klubu.
Raków zwyciężył w przetargu na „Promocję miasta poprzez sport - poprzez piłkę nożną” ogłoszonym w 2022 r. przez Miasto. W ramach wygranego przetargu Raków będzie promował Częstochowę m.in. poprzez umieszczenie jej logo na koszulkach i spodenkach meczowych pierwszej drużyny oraz pozostałym sprzęcie klubowym używanym przez zawodników i sztab szkoleniowy. Logo miasta pojawi się również na terenie obiektu klubowego, a także w jego materiałach promocyjnych.
Gratulacje i umowa zostały przekazane dzisiaj włodarzom klubu na płycie głównej stadionu MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83.
- Kolejny sukces Rakowa to właściwie powtórzenie sukcesu z zeszłego roku, czyli oprócz dobrego wyniku w rozgrywkach ligowych jest też Superpuchar, taka wisienka na torcie, która również przypadła Rakowowi. Pokazaliście, że macie sposób na Lecha Poznań. To dobrze wróży na przyszłość. Liczę, że takich sukcesów i naszych wizyt będzie jeszcze więcej zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i europejskich, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia – podsumował prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
- Zastanawiałem się, co jest źródłem sukcesu Rakowa. Na pewno skład drużyny, która tego wszystkiego dokonała, ale chciałbym także pogratulować całemu sztabowi trenerskiemu i zarządczemu, bo bez tego na pewno ten sukces byłby trudny do osiągnięcia - dodał Zbigniew Niesmaczny, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy.
- Jako klub czynimy regularne postępy. Od kilku lat pniemy się w górę jako organizacja. Jeszcze mamy długą drogę przed sobą, by stać się wielkim Rakowem, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że mamy coraz większe wsparcie ze strony miasta. Na pewno liczymy na więcej. Postaramy się naszymi wynikami przynosić coraz więcej dumy naszemu miastu i mieszkańcom - podkreślił Adam Krawczak, prezes zarządu Rakowa.

Na zdjęciu (od lewej): prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa Wojciech Cygan, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny i prezes klubu Zarządu Rakowa Częstochowa Adam Krawczak.

Fot.: Łukasz Kolewiński / UBiuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0166 seconds.