Z ostatniej chwili

Groźny wypadek w centrum Częstochowy

2022-07-20 11:33:29 informacje
img

Policjanci wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło dziś, 20 lipca o godz. 5.30 w Częstochowie. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Obrońców Westerplatte z ul. Kisielewskiego. Poszkodowany motorowerzysta trafił do szpitala - informuje częstochowska Policja.
Dzisiaj rano o 5.30 miał miejsce wypadek. Ze wstępnych ustaleń, które na miejscu przeprowadzili policjanci częstochowskiej drogówki wynika, że 66-letni kierujący samochodem osobowym, przejeżdżając przez skrzyżowanie, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ul. Kisielewskiego motorowerzyście. Poszkodowany 51-letni mężczyzna z obrażeniami twarzy trafił do szpitala.
Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę! Piesi, rowerzyści i motocykliści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci jak kierowcy samochodów karoserią, nie mają pasów bezpieczeństwa ani poduszek powietrznych. Pamiętajmy, że piesi, rowerzyści i motocykliści są uczestnikami ruchu - różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0155 seconds.