Z ostatniej chwili

Inwestycja Hillwood

2023-08-28 11:06:47 informacje
img

Prezydent Częstochowy przyjął zaproszenie zarządu Hillwood Polska i zwiedził nowo wybudowaną halę centrum logistycznego tego potentata na rynku nieruchomości komercyjnych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Hillwood Częstochowa-Miasto docelowo będzie się składać z dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 61 tys. m kw. Budowa pierwszej ruszyła jesienią ubiegłego roku. Raben Logistics Polska został pierwszym i głównym najemcą przestrzeni w nowej hali Hillwood, ale firma nadal dysponuje wolną przestrzenią pod działalność gospodarczą i jest otwarta na współpracę. 

Centrum leży bezpośrednio przy drodze krajowej nr 91 (części trasy A1/E75), biegnącej z północy na południe Europy. Jest bazą do przewozu towarów na rynki krajowe i zagraniczne. Obie hale będą mieć najwyższy standard odporności ogniowej, wybudowane będą z dbałością o ochronę środowiska i zgłoszone do certyfikacji BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) na poziomie „excellent” (wyższy jest tylko „outstanding”).  

W trakcie wizyty prezydent Krzysztof Matyjaszczyk rozmawiał z prezesem Hubertem Michalakiem i kadrą zarządzającą Hillwood oraz kierownikiem oddziału Raben Logistics Polska Arturem Borkowskim. Pracownice i pracownicy Raben opowiadali, jak funkcjonuje zakład i jaką flotą dysponuje. 

Raben Logistics Polska jest pierwszym i głównym najemcą przestrzeni w nowej hali Hillwood. Jest częścią holenderskiej Grupy Raben (powstałej w 1931). Raben oferuje usługi transportu krajowego, międzynarodowego oraz kompleksowej obsługi logistycznej (w tym frachtu morskiego i lotniczego). W samej Europie ma ponad 160 oddziałów w 15 krajach. Raben zajmuje ponad 5 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej tej hali. Korzysta z magazynu przeładunkowego typu cross-dock z ponad 30 dokami i obszernymi placami manewrowymi. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.