Z ostatniej chwili

Jakub Żulczyk w Częstochowie

2021-05-20 12:17:36 informacje
img

Spotkanie z pisarzem Jakubem Żulczykiem odbędzie się w Filharmonii Częstochowskiej (ul. Wilsona 16) 29 maja o godz. 19.00. Pretekstem jest ukazująca się pod koniec tego miesiąca nowa powieść autora, w której antykryminał spotyka się z dramatem psychologicznym. O wejściówki na spotkanie należy pytać w siedzibie OPK „Gaude Mater” lub kasie Filharmonii.
Jakub Żulczyk - pisarz i scenarzysta, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia- napisał już 9 powieści: „ Zrób mi jakąś krzywdę” (2006), „Radio Armagedon” (2008), „Instytut” (2010 i jego poprawione wydanie w 2016), „Zmrojewo” (2011), „Świątynia” (2011), „Ślepnąc od świateł” (2014), a w ostatnich latach – „Wzgórze psów”(2017), „Czarne Słońce” (2019) i „Informacja zwrotna” (2021). Pisał również m.in. do „Tygodnika Powszechnego”, „Wprost” czy „Elle”. Jest współscenarzystą serialu „Belfer”. Zdobył Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2018 w kategorii „proza” oraz Literacką Nagrodę Warmii i Mazur 2017 za „Wzgórze psów”. W 2018 r. na podstawie książki „Ślepnąc od świateł” powstał serial telewizyjny, do którego scenariusz Jakub Żulczyk napisał wraz z Krzysztofem Skoniecznym. Przedostatnią książkę Żulczyka „Czarne Słońce” okrzyknięto „narodową dystonią”.
Wydawnictwo „Świat Książki” zapowiada najnowszą powieść Żulczyka takim opisem: Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia, to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił. Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku „Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie. Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć.
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, poświęcone tej najnowszej książce, odbędzie się 29 maja o godz. 19.00 w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej.
Wstęp jest bezpłatny, ale ograniczony – obowiązuje limit miejsc. Zaproszenia można odbierać w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz kasie biletowej Filharmonii (zaproszenia są jednoosobowe, jedna osoba może wziąć maksymalnie dwa zaproszenia).
W miejscu spotkania obowiązuje reżim sanitarny.
Fot. Zuza Krajewska/ materiały organizatorów

Page generated in 0.0158 seconds.