Z ostatniej chwili

Jechał na test na COVID-19, mając prawie 2 promile

2021-04-07 12:23:26 informacje
img

Kłobucka drogówka zatrzymała kierowcę passata, który jechał do szpitala, by zrobić test na COVID-19. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że 50-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi gminy Opatów grożą 2 lata więzienia – informuje kłobucka Policja.

W ubiegłą środę przed godz. 8.00 przy ul. Pogodnej w Kłobucku patrol drogówki zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena. Od kierującego mundurowi wyczuli alkohol. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2 promile. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec gminy Opatów podlegał kwarantannie. Tłumaczył mundurowym, że poprzedniego dnia otrzymał skierowanie do szpitala na przeprowadzenie testu i właśnie tam jechał. Policjanci z zachowaniem wszystkich środków ostrożności przetransportowali nietrzeźwego do szpitala, gdzie został mu zrobiony test na obecność COVID-19. Wynik testu nie wykazał obecności wirusa.

Za nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. W związku z jazdą w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i nawet 2 lata więzienia.

Następnego dnia, dzięki anonimowemu zgłoszeniu, policjanci zatrzymali także innego pijanego kierowcę. Kierowca bmw, który wpadł w ręce patrolu prewencji w miejscowości Borowianka przy ul. Tartakowej miał w organizmie ponad 3 promile. Ponadto 36-letni mieszkaniec gminy Miedźno jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Page generated in 0.0149 seconds.