Z ostatniej chwili

Jubileusz 90-lecia oddania do użytku budynku SP w Żarkach

2024-05-29 11:41:08 informacje
img

W 2024 r. przypada 90 lat od oddania do użytku Budynku Szkoły Podstawowej w Żarkach. Mając na uwadze rangę tego wydarzenia, społeczność szkoły oraz komitet organizacyjny zaplanowali szereg działań uświetniających tę rocznicę.  Patronat na jubileuszem objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Adam Zamora. 

W Szkole Podstawowej w Żarkach został opracowany harmonogram projektu edukacyjnego, wiele działań jest w trakcie realizacji. Mają one spopularyzować informacje o historii szkoły, prezentować osiągnięcia, spotkania z absolwentami. Niezwykle cenną inicjatywą jest podjęcie się przez doktora hab. Jacka Szpaka napisania książki poświęconej historii oświaty w Żarkach. Publikacja będzie gotowa za kilka miesięcy.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie organizacja uroczystości jubileuszowej zaplanowanej na nowy rok szkolny 2024/2025.

Organizatorzy zwracają się jednocześnie z apelem do mieszkańców gminy, absolwentów szkoły o dostarczenie pamiątek związanych z nauką i pobytem w szkole np. starych zdjęć, świadectw szkolnych, podręczników, zeszytów, tarcz uczniowskich, mundurków harcerskich i fartuchów szkolnych. Wszystkie pamiątki można  przynosić do sekretariatu szkoły. Zdjęcia i inne dokumenty będą na miejscu skanowane i oddawane właścicielom, pozostałe pamiątki zostaną zwrócone po uroczystości.

Page generated in 0.0159 seconds.