Z ostatniej chwili

Kamil Gradek w Tour de France

2022-07-01 12:42:16 informacje
img

Pochodzący z Mysłowa w gminie Koziegłowy Kamil Gradek, wychowanek i długoletni reprezentant MGLKS Błękitni Koziegłowy wystartuje w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie – Tour de France. Pojedzie w barwach Team Bahrain Victorious, które reprezentuje od bieżącego sezonu. Kamil Gradek wywalczył niedawno srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Polski w Leonicinie, przegrywając o 13 sekund z Maciejem Bodnarem (TotalEnergies). Bodnar również wystartuje w Tour de France, a także jeszcze dwóch innych Polaków - Łukasz Owsian i Rafał Majka.

Trener i zarazem prezes Błękitnych Koziegłowy, Andrzej Chmurzewski jest dumny ze swego wychowanka.

Powołanie Kamila do występu w Tour de France to historyczne wydarzenie dla gminy Koziegłowy. Nigdy nawet nie marzyłem, że coś takiego będzie miało miejsce. To uhonorowanie wielu lat ciężkiej pracy. W Tour de France biorą udział tylko najbardziej liczące się na świecie zawodowe teamy – mówi Andrzej Chmurzewski.

Kamila ściągnął do Bahrain Victorious Michał Gołaś, który jest dyrektorem tej grupy. Po pierwszych występach w barwach grupy był z niego bardzo zadowolony, co zaowocowało podpisaniem kontraktu na dwa lata.

Kamil miał na początku sezonu kraksę, łamiąc dwa żebra, ale doszedł już do siebie. Być może jednak jeszcze nieco odczuwał skutki kontuzji podczas Mistrzostw Polski. W Tour de France są dwie czasówki, gdzie Kamil może szukać swojej szansy na pokazanie się. Będziemy mu gorąco kibicować – dodaje Andrzej Chmurzewski.

 

Zdjęcia: Dariusz Krzywański

Page generated in 0.0174 seconds.