Z ostatniej chwili

Kąpielisko od soboty

2021-06-11 14:09:27 informacje
img

W najbliższą sobotę 12 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon na miejskim kąpielisku w Strefie Wypoczynku Adriatyk w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec”. Ratownicy będą czuwać nad wypoczywającymi przez niemal całe wakacje - zapowiada Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że ratownicy WOPR będą pełnić dyżury od 12 czerwca do 28 sierpnia. Oprócz samego kąpieliska, wypoczywający w parku mogą skorzystać również z innych atrakcji parku, jak m.in.: ścieżka rekreacyjna o długości ok. 2,5 km, wypożyczalnia sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki, deski SUP), skate park, 2 korty tenisowe z zapleczem socjalno gastronomicznym, park linowy.

Sama Strefa Wypoczynku Adriatyk to m.in. plaża z piaskiem przywiezionym z Łeby, pomosty wodne, kładka nad kanałem łączącym zbiornik „Adriatyk” ze zbiornikiem „Bałtyk”, wieża ratownicza, ciągi piesze, ścieżki rowerowe, parking od strony ul. Toruńskiej/Wałowej i elementy małej architektury. Na terenie kompleksu posadzono nowe krzewy oraz ponad sto drzew, wśród których dominuje japońska wiśnia piłkowana „Kikushidare-zakura” – uznawana za jedną z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Całość jest oświetlona i objęta wewnętrznym monitoringiem. Na miejscu znajduje się też pawilon plażowy z tarasem widokowym, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi oraz zapleczem gastronomicznym. Funkcjonują tam wypożyczalnia sprzętu plażowego, a także bar i restauracja.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0171 seconds.