Z ostatniej chwili

Kierowca amfetaminę wyrzucił przez okno, a pasażer ukrył marihuanę w spodniach

2021-06-30 12:19:01 informacje
img

Mężczyźni, którzy posiadali narkotyki, w miniony weekend wpadli w ręce kłobuckich policjantów. Zanim zatrzymali się do kontroli drogowej, wyrzucili przez okno dwa woreczki, co nie umknęło uwadze policjantów. Mundurowi przeszukali samochód i osoby. Okazało się, że zarówno kierujący, jak i pasażer mieli sporo na sumieniu. Kierujący prowadził po amfetaminie, a jego pasażer miał przy sobie marihuanę. Obaj usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności – informuje kłobucka Policja.

Kłobuccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w miniony weekend w Krzepicach zatrzymali do kontroli osobową skodę. Podczas zatrzymywania pojazdu policjanci zauważyli, że przez przednie boczne okno zostały wyrzucone dwa woreczki. Policjanci natychmiast dokonali szczegółowej kontroli pojazdu i osób. Zabezpieczono dwa wyrzucone wcześniej woreczki strunowe, jeden z suszem koloru zielonego, natomiast drugi z zawartością substancji koloru białego. Dodatkowo pasażer, 20-letni mężczyzna, miał przy sobie ukryty worek z marihuaną. Kierującego pojazdem, 24-letniego mieszkańca powiatu oleskiego, poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Zachowanie mężczyzny wskazywało jednak, że może być pod wpływem narkotyków. Przeprowadzono test urządzeniem Alere na obecność narkotyków w organizmie. Wynik był pozytywny dla amfetaminy.

Mężczyźni po nocy spędzonej za kratkami usłyszeli zarzuty. Kierowca skody odpowie za prowadzenie w ruchu lądowym samochodu osobowego, będąc pod wpływem substancji psychotropowej oraz posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i środka odurzającego w postaci marihuany. Pasażer usłyszał zarzut posiadania marihuany. O ich dalszym losie zadecydują prokurator i sąd. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0163 seconds.