Z ostatniej chwili

Kolejne eko-serce od Wspólnie dla Częstochowy

2022-12-22 00:10:23 informacje
img

Czwarte eko-serce na nakrętki od Wspólnie dla Częstochowy pojawiło się przy C.H. Jagiellończycy. Będzie pomagać młodej częstochowiance Zosi Biecek cierpiącej na rzadką wadę kostną.
Każda częstochowianka i każdy częstochowianin może włączyć się do akcji, zbierając plastikowe nakrętki, wrzucając je do serca specjalnymi otworami, a  Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy przeznaczy je na cele charytatywne. Akcja nadal cieszy się dużym zaangażowaniem, dzięki temu z jednej strony wspierane są działania ekologiczne, z drugiej niesiona jest pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują. 
Tym razem zbiórka będzie prowadzona dla Zosi Biecek. 
- Zosia ma 6 lat, urodziła się z bardzo rzadką wadą, jest to obustronny brak kości strzałkowych. Koszt całej operacji to 1 milion 200 tys. zł, a operacja musi odbyć się na Florydzie. Do tej pory uzbieraliśmy zaledwie 20% tej kwoty, a nie wiemy, ile mamy czasu, bo żaden lekarz nie jest w stanie nam tego określić - opisywał tata Zosi.
- Samo miejsce zbiórki nakrętek to ciąg komunikacyjny od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do apteki w C.H. Jagiellończycy. Wszelkie tego typu akcje są przez nas miło widziane a myślę, że wspólnie z mieszkańcami damy radę pomóc – mówił prezes zarządu Stowarzyszenia Handlowcy Jagiellończycy Artur Siwczak.
To już czwarte eko-serce od stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy, do którego prowadzona jest zbiórka. 
Pierwsza zbiórka rozpoczęła się od pomocy dla 11-letniego Michałka, u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Udało się zebrać wtedy ponad tonę nakrętek. Kolejnym celem była zbiórka dla pana Tomasza Grzelińskiego, który choruje na stwardnienie rozsiane - dzięki temu pan Tomasz może uzyskać specjalistyczną pomoc. W ostatnim czasie eko-serce pomagało również Agatce Kuberskiej. 
Więcej szczegółów o zbiórce https://www.siepomaga.pl/zosiabiecek?fbclid=IwAR2vckRRVLPoOaaVIDF9ASCx7S4t5tebU30r5SMhDarEk5a7EsV6N5Lk0q8 .

Page generated in 0.0158 seconds.