Z ostatniej chwili

Kolejne zatrzymania za składowanie odpadów niebezpiecznych

2022-07-25 09:34:56 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy w ciągu dwóch dni zatrzymali 9 członków grupy przestępczej. Osoby te są podejrzane o udział w przestępczym procederze nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Do zatrzymań doszło na terenie czterech województw... - informuje częstochowska Policja.
Częstochowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z KWP w Katowicach oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystyczego Policji w Katowicach podczas wtorkowych i środowych działań 19 i 20 lipca zatrzymali kolejne 9 osób, które działając w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmowały się nielegalnym składowaniem odpadów niebezpiecznych. Odpady te, z uwagi na swoje właściwości, bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowiu wielu osób. Trzy kobiety i sześciu mężczyzn w wieku od 33 do 57 lat zostali zatrzymani na terenie województw śląskiego, łódzkiego, opolskiego i świętokrzyskiego. Dalsze czynności z zatrzymanymi będą przeprowadzane pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przywóz z zagranicy odpadów niebezpiecznych bez wymaganego zezwolenia, grozi im do 8 lat więzienia.
Pod koniec 2019 r. w częstochowskiej Komendzie Miejskiej Policji powołana została specjalna grupa śledczych, która pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach oraz przy współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Katowicach zajmuje się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych na terenie kraju. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop 14 nielegalnych składowisk w województwach śląskim, opolskim, mazowieckim i łódzkim. Skrupulatna praca i ścisła współpraca z katowicką prokuraturą doprowadziły do przedstawienia do tej pory zarzutów już 57 osobom za transportowanie i składowanie groźnych dla życia i zdrowia substancji na terenie kraju. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały też zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a 21 z nich zostało już tymczasowo aresztowanych.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0178 seconds.