Z ostatniej chwili

Kolizja, promile i łapówka

2022-07-18 11:29:12 informacje
img

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który swoją podróż zakończył na poboczu na DK 91 w Zabijaku. Jak się okazało, 19-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na koniec usiłował wręczyć mundurowym łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Grozi mu do 10 lat więzienia – informuje myszkowska Policja.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godz. 2.00 w Zabijaku na Drodze Krajowej numer 91. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie, że kierowca toyoty avensis, który jedzie krajową 91, najprawdopodobniej jest pijany. Na miejscu mundurowi zastali policyjny patrol z siewierskiego komisariatu, który przekazał myszkowskim policjantom 19-letniego kierowcę.

Szybko okazało się, że był on pijany i z tego powodu nie zapanował nad samochodem i zjechał na pobocze, uszkadzając zderzak. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez myszkowskich policjantów, a jego toyotę odholowano na jego koszt. Zdesperowany obywatel Ukrainy podczas doprowadzenia wyjął z kieszeni plik banknotów i położył na notatniku policjanta, mówiąc, aby podzielili się po tysiącu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został pouczony, że takie zachowanie w Polsce jest przestępstwem zagrożonym surową karą. Mimo to, 19-latek upierał się, że takie rozwiązanie będzie dla wszystkich najkorzystniejsze. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za przestępstwo korupcyjne, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Page generated in 0.0264 seconds.