Z ostatniej chwili

Komplet autobusów elektrycznych już na zajezdni częstochowskiego MPK

2021-07-02 15:34:12 informacje
img

Do zajezdni MPK w Częstochowie z sanockiej fabryki Autosan dotarły ostatnie egzemplarze spośród 15 zamówionych u producenta autobusów elektrycznych. Pojazdy były dostarczane od wiosny tego roku. Podobnie jak wcześniejsze, drogę z Podkarpacia do naszego miasta pokonały na jednym ładowaniu  baterii.

Autobusy dołączyły do floty pojazdów miejskiego przewoźnika w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Łącznie 15 pierwszych w naszym taborze, w pełni elektrycznych autobusów pozostaje już do dyspozycji pasażerów.  Po spełnieniu niezbędnych procedur odbiorowych nowe Autosany z ostatniej dostawy wyjadą na trasy z pasażerami za kilka dni. 

Nowa flota robi różnicę, komplet 15 elektryków to bogato wyposażone, niskopodłogowe, klimatyzowane i zeroemisyjne pojazdy z biletomatami na pokładach. 

Transakcja to kolejny etap trwającej od 2014 roku modernizacji taboru autobusowego i tramwajowego MPK w Częstochowie. W ramach różnorakich inwestycji przez ten czas tabor uzupełniło łącznie sto kilkadziesiąt różnego rodzaju pojazdów - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD i MPK w Częstochowie

Page generated in 0.0204 seconds.