Z ostatniej chwili

Korekta terminów udrożnienia skrzyżowań w centrum na budowie tramwajowej

2021-05-13 11:01:28 informacje
img

Informacje dotyczące korekt terminów w zmianach organizacji ruchu na przebudowywanych skrzyżowaniach w centrum miasta w maju otrzymało od wykonawcy przebudowy linii tramwajowej Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - podaje Maciej Hasik, rzecznik pasowy MPK. 
Uruchomienie skrzyżowania z al. NMP niestety odbędzie się nieco później, niż oczekiwali tego mieszkańcy Częstochowy. - Jest nam bardzo przykro, ale aktualna sytuacja z dostawami materiałów jest komplikowana przez pandemię. Ostatnio borykaliśmy się z brakiem masy zalewowej i niezbędne komponenty udało nam się kupić dopiero w Holandii. Ten problem został rozwiązany, ale teraz czekamy na dostawę kostki granitowej, która jest specjalnie docinana, a jej powierzchnia „groszkowana” – informuje dyrektor kontraktu z NDI Łukasz Susło.
Niestety dostawca opóźnił z powodu COVID-19 dostarczenie kostki. Podobne problemy z nieterminowymi dostawami części komponentów generują opóźnienia udrożnienia skrzyżowań sąsiednich z al. NMP.
- Mamy nadzieję, że wspomniane braki materiałowe zostaną uzupełnione przez dostawców w przyszłym tygodniu, tak by do końca miesiąca można było przede wszystkim ułożyć kostkę, zaspoinować i przywrócić ruch. Bardzo zależy nam na jak najszybszym wykonaniu prac, bo od tego zależy możliwość rozpoczęcia robót na kolejnym skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II – dodaje Łukasz Susło z NDI.

Page generated in 0.0168 seconds.