Z ostatniej chwili

Kosztowna „przyjaciółka”

2021-11-17 12:00:30 informacje
img

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa „przyjaciółka”, wykorzystując nieuwagę 59-latka, zabrała mu wszystkie oszczędności. Stróże prawa odzyskali prawie 7 tys. zł, a kobieta usłyszała zarzut kradzieży – informuje myszkowska Policja.

O tym, jak kosztowna może być przyjaźń, przekonał się 59-latek, który został okradziony przez swoją bliską znajomą. Kobieta podczas wspólnej libacji alkoholowej wykorzystała moment nieuwagi 59-latka i ukradła mu 25 tys. zł. Powiadomieni o zdarzeniu koziegłowscy śledczy zastali w przyczepie kempingowej w Jastrzębiu 59-letniego mężczyznę i 43-letnią kobietę. Oboje byli pijani. 

W kieszeni kurtki kobiety odnaleźli 4650 zł. Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, skąd ma gotówkę, cały czas przekonując policjantów, że nie wie, kto włożył te pieniądze do jej kieszeni. Uwagę śledczych przykuł też odtargany kawałek banknotu o nominale 100 zł, który zabezpieczyli do sprawy. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia i trafiła do policyjnego aresztu. W jej organizmie były 2 promile alkoholu.

Podczas przeszukania mieszkania kobiety w Żarkach Letnisku śledczy ujawnili gotówkę, która najprawdopodobniej pochodziła z kradzieży. Wszelkie wątpliwości co do sprawstwa 43-latki rozwiał fakt, że w ujawnionej gotówce odnaleziono… drugą część podartego banknotu, który idealnie został dopasowany do zabezpieczonej na miejscu kradzieży części stuzłotówki. 

Koziegłowscy kryminalni odzyskali w sumie ponad 7 tys. zł. Kobieta nie przyznała się do winy. Grozi jej nawet 5 lat za kratami

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0222 seconds.