Z ostatniej chwili

Kradzież sprzętu wiertniczego

2021-03-19 12:07:51 informacje
img

Kryminalni z Częstochowy w ciągu zaledwie kilku dni ustalili sprawcę kradzieży sprzętu wiertniczego. Dotarli również do pasera, który zdążył już go kupić. W ubiegły piątek mężczyźni usłyszeli zarzuty, a w poniedziałek mienie wróciło do właściciela – informuje częstochowska Policja.

O kradzieży z włamaniem powiadomił właściciel firmy, z której zostały skradzione narzędzia. Nieznany sprawca włamał się do magazynu i ukradł 6 sztuk wierteł głębinowych. Podczas czynności na miejscu zdarzenia pies służbowy podjął trop za sprawcą i doprowadził policjantów do miejsca, gdzie kilkaset metrów dalej złodziej zostawił 1 wiertło.

Błyskawiczna reakcja i wnikliwa analiza zgromadzonych materiałów kryminalnych z częstochowskiej komendy przy współpracy z policjantami z Komisariatu II pozwoliła postawić zarzut kradzieży z włamaniem 42-latkowi z Częstochowy, który już wcześniej wielokrotnie był karany za podobne przestępstwa. W więzieniu może teraz spędzić nawet 15 lat.

W toku dalszych czynności okazało się, że wiertła trafiły do sprzedaży, a nabył je 59-letni mieszkaniec miasta. Usłyszał już zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0158 seconds.