Z ostatniej chwili

Kryminalni zatrzymali dwie kobiety za kradzież rozbójniczą w centrum miasta

2023-01-03 00:25:41 informacje
img

Nieumundurowany patrol kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową i pseudokibiców zatrzymał 2 kobiety w wieku 25 i 20 lat, które w centrum Częstochowy dokonały kradzieży rozbójniczej. Decyzją prokuratora zostały objęte policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego częstochowskiej komendy, patrolując we wtorek centrum miasta, zauważyli na ulicy 3 szarpiące się kobiety. Jak się okazało, dwie z nich ukradły z drogerii perfumy za ponad 1 tys. zł, a trzecią z kobiet była pracownica sklepu, która wybiegła i próbowała odzyskać skradziony towar. Sprawczynie kradzieży były wobec niej agresywne, przewróciły ją na ziemię, przez co kobieta wymagała konsultacji medycznej.
Kryminalni zatrzymali 25-latkę i jej 20-letnią koleżankę oraz ustalili, że kobiety nie były same. Przestępstwa dokonały wspólnie i w porozumieniu z inną kobietą, która przed podjęciem interwencji przez policjantów zdążyła uciec z łupem. Mundurowi wiedzą już kim ona jest, jej zatrzymanie to kwestia czasu.
Zatrzymane usłyszały prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej i zostały objęte policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0164 seconds.