Z ostatniej chwili

Kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego

2023-05-16 11:28:57 informacje
img

Wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego to wyraz pamięci o 88. rocznicy śmierci Marszałka – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

12 maja o godz. 11.00 delegacje biorące udział w uroczystości zebrały się na pl. Biegańskiego, by zapalić znicze i złożyć kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W imieniu władz samorządowych Częstochowy zrobili to zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jolanta Urbańska. Towarzyszyli im funkcjonariusze Straży Miejskiej. Wiązanki złożyli również parlamentarzyści z Częstochowy – poseł Andrzej Szewiński, senator Wojciech Konieczny i poseł Zdzisław Wolski. Przed pomnikiem zebrały się dzieci i młodzież – w tym z klas mundurowych, nauczyciele i dyrekcje częstochowskich szkół.

Rocznicowe obchody były okazją do uhonorowania osób zaangażowanych w trud wychowania młodzieży w duchu patriotycznym. Na wniosek Komendanta Pododdziałów Tradycji Oręża Polskiego dr. Ryszarda Stefaniaka, w uznaniu zasług w kultywowaniu polskiej tradycji i historii, Krzyżem Victorii Cedyńskiej odznaczeni zostali: naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski i kierownik Referatu Kultury w Wydziale Kultury i Sportu Michał Mroczek.

Fot. Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0157 seconds.