Z ostatniej chwili

Lato pod żaglami

2021-05-18 10:52:29 informacje
img

Jak każdego lata, w parku „Lisiniec” będą realizowane cykliczne zajęcia żeglarskie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Z wodnych półkolonii można będzie korzystać w każdym tygodniu wakacji - in formuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zajęcia będą prowadzone w trzech programach: „Lato w Mieście” i „Żagle to mój jedyny nałóg” (współfinansowane przez Urząd Miasta Częstochowy) to zajęcia rekreacyjno-sportowe służące zaznajomieniu dzieci z żeglarstwem, nauce bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego oraz bezpiecznemu wypoczynkowi i dobrej zabawie. Z kolei „POLSAILING” to program ukierunkowany nie tylko na zapoznanie dzieci z żeglarstwem, ale na pokazanie możliwości uprawiania żeglarstwa sportowego (program prowadzony na zlecenie Polskiego Związku Żeglarskiego).
Akcja „LATO POD ŻAGLAMI” prowadzona jest wspólnie przez Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie i UKS „MORKA” Częstochowa.
Formularz, za pomocą którego można już zapisywać dzieci na zajęcia, dostępny jest pod adresem https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeb-oYdhlHMsLqKmLKVCYzA6Fg0-HXTzFYIhhDfeBNcGO6d5Q/viewform. 
W ubiegłym roku częstochowskie „Lato pod żaglami” otrzymało I nagrodę w konkursie Polskiego Związku Żeglarskiego w kategorii „Impreza Roku”. Kapituła konkursu brała pod uwagę stopień trudności realizowanych przedsięwzięć, nowatorstwo rozwiązań organizacyjnych, zakres realizacji zakładanych celów czy zaangażowanie partnerów – także instytucji samorządowych. Wśród kryteriów oceny była m.in. liczba uczestniczek i uczestników, szczególnie najmłodszych.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0174 seconds.