Z ostatniej chwili

Lemowi na urodziny

2021-07-19 11:28:49 informacje
img

Kilka dni temu na pl. Biegańskiego z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema pojawiła się specjalna instalacja artystyczna autorstwa częstochowskiej ilustratorki Anny Grzyb – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W związku z trwającym Rokiem Stanisława Lema częstochowska graficzka i ilustratorka Anna Grzyb przygotowała specjalną instalację artystyczną. Akcja wpisuje się w projekt „Jeszcze Więcej Lema”, którego realizatorami są Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater i Filia nr 7 Biblioteki Publicznej. Zakłada on organizację m.in. spotkań dyskusyjnych poświęconych wybranym utworom autora, gry miejskiej oraz konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży. Celem przedsięwzięcia była chęć popularyzacji wiedzy na temat osoby i twórczości Stanisława Lema oraz uczczenie jubileuszu 100. rocznicy urodzin pisarza.

*

Stanisław Lem (1921-2006) – czołowy przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej, filozof, futurolog, eseista. W jego dorobku nie brak tekstów satyrycznych. Wywarł ogromny wpływ zarówno na czytelników, jak i twórców literatury spod znaku fantastyki naukowej. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i sprzedały się łącznie w nakładzie ponad 30 mln egzemplarzy. W ubiegłym roku Sejm zdecydował o ustanowieniu roku 2021 Rokiem Stanisława Lema. Obchodom towarzyszy hasło „Widziałem przyszłość”.

Anna Grzybczęstochowska ilustratorka i graficzka, zajmuje się również projektowaniem plakatów, ulotek, banerów i grafik reklamowych. Miłośniczka komiksów. W kwietniu 2021 r. nakładem wydawnictwa Agora dla Dzieci ukazała się „Tarmosia” – opowieść o rodzinie borsuków z Puszczy Białowieskiej – książka autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Anny Grzyb.

Page generated in 0.0162 seconds.