Z ostatniej chwili

Liceum Samorządowe po termomodernizacji

2022-11-17 11:51:01 informacje
img

VIII LO przy ul. Worcella to kolejna miejska szkoła, która została docieplona i odnowiona. Prace kosztowały 2,6 mln zł – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

- Wartość realizowanych w tym roku inwestycji termomodernizacyjnych, które były lub są prowadzone w miejskich placówkach oświatowych, to w sumie 32,5 mln zł  – przypomina prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – To zadania bardzo „na czasie”, zwłaszcza w dobie kryzysu energetycznego, bo służą nie tylko estetyce i komfortowi uczniów i nauczycieli, ale także efektywności energetycznej budynków.      

Prace związane z inwestycją trwały od lipca 2021 r. i niedawno się zakończyły. Zakres robót objął docieplenie budynku oraz uporządkowanie bezpośredniego otoczenia szkoły (w ramach nawierzchni utwardzonych). Termomodernizację przeszedł budynek szkoły ze stropodachem i dociepleniem kominów oraz ścian fundamentowych i piwnicznych wraz z instalacją odgromową. Przeprowadzono też wymianę instalacji centralnego ogrzewania, okien, remont wejść i schodów do obiektu oraz placu przy szkole.

Wykonawcą zadania była firma „DZIEDZICKI”. Koszt inwestycji wyniósł 2 mln 600 tys. zł, a środki pochodziły z puli uzyskanej przez Częstochowę w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wiosną tego roku VIII LO wzbogaciło się także o windę dla osób z niepełnosprawnościami (miejska inwestycja kosztowała 500 tys. zł). 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0163 seconds.