Z ostatniej chwili

Listopadowa akcja krwiodawstwa „Częstochowa dla Niepodległej”

2022-11-07 13:10:28 informacje
img

Akcja krwiodawstwa „Częstochowa dla Niepodległej” już w najbliższą środę 9 XI odbędzie się na pl. Biegańskiego w godz. 9.00–14.00.  Oddaj krew, uratuj życie!     

Akcję organizuje Częstochowski Legion - Klub HDK.  

Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze, krwią, czyli lekiem, którego nie można wyprodukować. 

Za oddanie krwi nadal przysługują dwa dni wolne od pracy, więc ratując życie, można przy okazji przedłużyć sobie czas na celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

– Nie jesteś przekonany? Przyjdź, pogadamy. Być może Cię przekonamy – m.in. takim hasłem oddział Częstochowski Legion zachęca do udziału w wydarzeniu.

Dodatkowo przygotowana zostanie strefa edukacyjna o krwiodawstwie, wiele atrakcji dla krwiodawców oraz za sprawą partnerów wydarzenia będzie można przekąsić coś słodkiego.

Częstochowski Legion Klub HDK prowadzi również rekrutację wolontariuszy chętnych do zaangażowania się w organizację akcji krwiodawstwa, jak i innych działań zarówno częstochowskiego oddziału jak i Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion działającego na terenie całego kraju.

Page generated in 0.016 seconds.