Z ostatniej chwili

MOSiR otwiera letnią pływalnię

2021-06-25 11:50:02 informacje
img

W sobotę 26 czerwca zacznie funkcjonować letnia pływalnia MOSiR przy ul. Dekabrystów. Ma być czynna do ostatniego weekendu sierpnia. Do otwarcia przygotowywany będzie Park Wodny Częstochowa, który rozpocznie działalność po zgłoszeniu gotowości technicznej i próbnym rozruchu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Letnia pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie będzie czynna od 26 czerwca do 29 sierpnia, codziennie w godzinach 10.00 – 20.00. MOSiR administruje także plażą w Strefie Wypoczynku Adriatyk na terenie Parku Lisiniec. 

Dokładna data otwarcia nowego Parku Wodnego Częstochowa przy ul. Dekabrystów zależy od zakończenia przygotowań technicznych i organizacyjnych. Chodzi bowiem o pierwsze uruchomienie nowego obiektu, a nie wznowienie funkcjonowania działającego już wcześniej Parku. Dlatego najbliższy okres zostanie wykorzystany m.in. na sprawdzenie, regulację i kalibrację wszystkich urządzeń, w tym uruchomienie instalacji kogeneracji. Te procedury muszą zostać wykonane przez firmy zewnętrzne. Po zgłoszeniu gotowości technicznej, przed otwarciem, odbędzie się próbny rozruch Parku Wodnego z testowaniem wszystkich urządzeń. 

Zakłada się, że inauguracja działalności Parku Wodnego nastąpi nie później niż tuż po zakończeniu sezonu na pływalni letniej. Władze miasta planują, że inauguracji Parku będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje dla mieszkanek i mieszkańców.

Page generated in 0.0153 seconds.