Z ostatniej chwili

Magia w pubie

2023-03-20 14:25:46 informacje
img

Kulinarna mapa Częstochowy w zeszłą sobotę, 18 marca wzbogaciła się o kolejny lokal gastronomiczny. Jest nim pub „Alchemik”. Założył go Jacek Duś. Pub zlokalizowany jest w pomieszczeniach po Resto & Cafe 29 w podwórku przy alei NMP 29.

– W „Alchemiku” stawiamy na dania kuchni amerykańskiej. Będą żeberka, szarpana wieprzowina, pieczona wołowina – informuje właściciel pubu.

A serwowane w lokalu drinki, koktajle mają ukazać zamawiającym nieco molekularnej magii i artyzmu podania. 

Lokal adresowany jest do wszystkich chętnych, także dla rodzin z dziećmi. Latem pojawi się przed nim ogródek, a korzystający z niego konsumenci chronieni będą przed deszczem stabilnym zadaszeniem, które już dziś zbudowane jest nad miejscem przyszłego ogródka. 

A skąd taka nazwa? Wyjaśniła nam Patrycja Klama, menedżer pubu.

- Nazwa nawiązuje do tytułu książki „The Alchemist – cocktail book”.

W „Alchemiku” oprócz jedzenia, przyrządzanych na miejscu drinków, koktajli zamówić też będzie można piwo. 3 serwowane na kranie oraz blisko 20 rodzajów kraftowego butelkowanego piwa. W pubie obowiązuje zamawianie przy barze. Konsument otrzyma pager, który dźwiękiem powiadomi, że zamówienie jest gotowe do odbioru przy barze.

Pomieszczenia byłego Cafe 29 przeszły totalną przebudowę. Doszła druga toaleta dla klientów. Zmieniło się ustawienie baru oraz wystrój lokalu. 

Przyszłym konsumentom „Alchemika” życzymy smacznego oraz przyjemnych wrażeń z towarzyskich biesiad. A założycielowi i pracownikom wielu klientów.

Tekst i zdjęcia: Waldemar Jabłczyński

Page generated in 0.016 seconds.