Z ostatniej chwili

Matury rozpoczęte

2023-05-04 13:21:42 informacje
img

3,4 tysiąca tegorocznych absolwentek i absolwentów oraz tych, którzy ukończyli szkołę wcześniej, przystąpiło 4 maja w Częstochowie do egzaminu maturalnego z języka polskiego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

28 kwietnia naukę w Częstochowie w szkołach średnich zakończyło oficjalnie 1376 uczennic i uczniów w liceach oraz 1848 w technikach.

Według informacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do matury miały przystąpić w tym roku w naszym mieście 3403 osoby, w tym 2865 maturzystów kończących szkołę w obecnym roku oraz 538 absolwentów z lat ubiegłych.   

Maturzystów zgłosiły w tym roku do OKE 43 szkoły z Częstochowy: 24 licea ogólnokształcące, 15 techników i 4 szkoły branżowe II stopnia.

Około 50% częstochowskich maturzystów to młodzi ludzie z okolic Częstochowy – w zdecydowanej większości mieszkanki i mieszkańcy subregionu północnego województwa śląskiego.
Życzę Wam powodzenia podczas tegorocznego egzaminu dojrzałości, łatwych zadań, lekkiego pióra i pięknych wyników. Jestem przekonany, że świetnie sobie poradzicie, mimo to z całego serca trzymam za Was kciuki – zwrócił się na profilu fb do tegorocznych maturzystów prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.  

Matury trwać będą w sesji głównej od 4 do 23 maja (od 10 maja także w formie egzaminów ustnych). Ogłoszenie całościowych wyników matur planowane jest 7 lipca.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0168 seconds.