Z ostatniej chwili

Mężczyzna, który zjadł orzeszki

2023-02-24 11:18:50 informacje
img

Pod tym tytułem ukazał się pierwszy tom literackiej serii, gdzie bohaterka jest Lucja Słotka. Z autorami tej komedii kryminalnej można będzie się spotkać w Ośrodku Promocji Kultury (ul. Dąbrowskiego 1) dziś, w piątek 24 lutego.

Kryminalną serię tworzy pisarski duet Marta Guzowska i Leszek Talko. Spotkanie z nimi poprowadzi Robert Jasiak.

Autorzy swój cykl - wydawany przez Wielką Literę - oparli na postaci błyskotliwej detektywki amatorki, brawurowo rozwiązującej zagadki kryminalne. Przygody Lucji Słotkiej będą prezentowane w odcinkach wypuszczanych co miesiąc w formie książkowej oraz jako audiobook z głosem Agnieszki Dygant.

Goście:

* Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Pracowała w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata, mieszkała w wielu miejscach na świecie. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała dwie nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną (w 2013 za debiut literacki – „Ofiarę Polikseny”). „Detektywi z Tajemniczej 5” – ukazujący się nakładem Nasza Księgarnia – to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”.

* Leszek Talko – pisarz, reporter, scenarzysta, animator kultury. Z wykształcenia archeolog śródziemnomorski. Przez wiele lat był reporterem w „Gazecie Wyborczej”, laureat dwóch nagród Grand Press za dziennikarstwo specjalistyczne. Autor ponad 20 książek, w tym książek dla dzieci. Seria powieści kryminalnych pisana pod pseudonimem Wiktor Hagen została nominowana do nagrody Wielkiego Kalibru. Jest autorem kontynuacji „W pustyni i w puszczy” pt. „Zaginiony klejnot Indii” oraz opowieści o Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej pt. „Królowie bajek”. Od kilku lat tworzy i prowadzi gry kryminalne.

Początek spotkania o godzinie 19.00.

Page generated in 0.0152 seconds.