Z ostatniej chwili

Miodobranie z ekologicznej pasieki miejskiej

2022-07-17 19:05:49 informacje
img

Miodobranie z ekologicznej pasieki miejskiej

Odsklepianie i wirowanie miodu, obsługa miodarki – z tym musieli się mierzyć  uczestnicy warsztatów zorganizowanych w eko-pasiece przy ul. Anyżkowej  -  informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 12, które brały udział w miejskim miodobraniu, towarzyszyli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i przedstawiciele Fundacji „Odzyskaj Środowisko”.
Pasieka wzbogaciła się o 3 ule z elementów pochodzących z recyklingu. Pięć charakterystycznych czerwonych uli z bębnów od starych pralek ustawiono w maju 2021 r. w ramach ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Dzięki nowym ulom populacja pszczół krainek w miejskiej pasiece zwiększyła się o 300 tys. pożytecznych owadów.
Samo pokazowe miodobranie to kontynuacja wspólnych działań Miasta i Centrum Usług Komunalnych z Fundacją „Odzyskaj Środowisko” oraz przedsiębiorstwem MB Recycling, które zajmuje się odzyskiwaniem elektrośmieci.
Nie zabrakło degustacji miodu. Przedszkolaki poznały budowę ula z recyklingu.
Prezydent zachęcał dzieci do próbowania pszczelich produktów, a organizatorom dziękował za akcję, która przypomina, że „rzeczom można dać drugie życie”, czego dowodem ule ustawione na terenie Oczyszczalni Ścieków „Dźbów”.
- Wszystkim powinna się spodobać taka edukacja na słodko. Cieszę się bardzo, że nasze miasto znów zyskuje tysiące nowych „obywatelek”, dzięki poszerzeniu pasieki o kolejne ule wielkopolskie z odzysku. Wkrótce miodem z eko-pasieki podzielimy się z mieszkankami i mieszkańcami, by samodzielnie ocenili pracę pszczół – komentował Krzysztof Matyjaszczyk.
Akcję koordynował Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych; Fundację „Odzyskaj Środowisko” reprezentowała Kinga Rodkiewicz, a spółkę MB Recycling Robert Magolon.
Fot. Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0154 seconds.