Z ostatniej chwili

Mistrzostwa w siatkówce plażowej – Jurajska Open 40+

2023-08-31 14:28:45 informacje
img

III Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w siatkówce plażowej odbędą się 3 września na boiskach Galerii Jurajskiej. Podstawowy warunek udziału – przekroczona „40-tka” i zamiłowanie do ruchu na świeżym powietrzu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

W turnieju w systemie brazylijskim w niedzielę 3 września na piaszczystym, profesjonalnie przygotowanym podłożu stanie 12 duetów. Do udziału wciąż można się zgłaszać, wysyłając mejla na adres  dobrzanski@sedziowie.com. Na ten adres można także kierować wszelkie pytania dotyczące turnieju. Wpisowego nie ma! Za to do zgarnięcia jest łączna pula nagród w wys. 2300 zł. 

– Z edycji na edycję Jurajska Open 40+ cieszy się coraz większym zainteresowaniem – zapewnia organizujący turniej Marcin Dobrzański, wiceprezes częstochowskiego AZS-u i jeden z najbardziej doświadczonych częstochowskich sędziów siatkarskich (a możemy się pochwalić niejednym takim). – Impreza ta jest już doskonale kojarzona – kontynuuje Dobrzański – zarówno w gronie amatorów, jak i profesjonalistów siatkówki plażowej, a także wśród wielbicieli rywalizacji fair play, integrując lokalną społeczność wokół doskonale przygotowanych boisk przy Galerii Jurajskiej. Jesteśmy przekonani, że w najbliższą niedzielę czekają nas mecze na bardzo wysokim poziomie. Impreza przyciąga coraz lepszych zawodników, w tym roku do turnieju zgłosił się były reprezentant kraju piłki siatkowej w wydaniu halowym, jak również wielu doświadczonych i ogranych w różnych ligach PZPS.

Jeśli ostaną się jeszcze jakieś wolne miejsca w samym dniu zawodów, nawet wtedy będzie się można zapisać – do godz. 9.00. Pierwsze gwizdki turnieju usłyszymy natomiast o godz. 10.00.  

Każdemu uczestnikowi organizatorzy zapewnią pamiątkowy medal, drobne upominki, a także kawę, herbatę, słodką przekąskę i obiad (ok. godz. 13.00-14.00).  Najlepsza czwórka będzie mogła liczyć dodatkowo na koszulki turniejowe (zagra w nich obowiązkowo w meczach półfinałowych i finałowych, a także zaprezentuje się w nich podczas dekoracji) oraz statuetki, nagrody rzeczowe, pamiątkowe medale i drobne upominki. Przewidziano też nagrodę dla MVP (ang. most valuable player) – czyli najbardziej wartościowego gracza.   

Organizatorzy zapraszają nie tylko zawodników, ale i wszystkich lubiących emocjonować się sportem oglądanym na żywo. Rodziny, znajomi, sąsiedzi – to już spora publiczność… 

Zawody Jurajska Open 40+ organizowane są już po raz trzeci przez Klub Środowiskowy AZS Częstochowa. Sponsorami nagród są Galeria Jurajska oraz obecne w niej marki – Lee Cooper, Dream&Gifts, Douglas, Kodano, LaVard.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.