Z ostatniej chwili

Młode talenty ze szkolnych oddziałów przygotowawczych

2022-06-30 11:17:47 informacje
img

Szkolne oddziały przygotowawcze są pierwszym etapem edukacji w Polsce dla dzieci z wciąż ogarniętej wojną Ukrainy. Podsumowanie pracy częstochowskich oddziałów przygotowawczych odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Uroczystość – pełna życzliwości i wzajemnych, pozytywnych gestów – miała miejsce 27 czerwca. Uczennice i uczniowie ze wszystkich oddziałów przygotowawczych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 prezentowali swoje talenty –  były więc chór i gra na skrzypcach, taniec solo, własnoręcznie malowane obrazy i laurki. Wspólnie zatańczyły też pracujące z dzieciakami nauczycielki z Ukrainy.  

Ze strony częstochowskiego samorządu w ZSP nr 5 stawili się zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak – zajmujący się m.in. miejską sferą szkolnictwa – oraz naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. Na sali były też m.in. dyrekcje szkół i zatrudnione w nich nauczycielki z Ukrainy. 

Obaj przedstawiciele Urzędu Miasta podsumowali działalność oddziałów przygotowawczych, dziękując szefom szkół za zaangażowanie przy ich tworzeniu, a pedagogom z Ukrainy – za ich pracę z dziećmi. Ze strony przebywających w Częstochowie gości z Ukrainy – i dzieci, i nauczycielek – też nie brakowało słów podziękowań dla Miasta i jego samorządu za gościnność i wsparcie.  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0153 seconds.