Z ostatniej chwili

Młodzi elektrycy ciekawi elektrociepłowni

2023-03-22 11:32:47 informacje
img

Trzecioklasiści z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych odwiedzili częstochowską elektrociepłownię Fortum w ramach projektu „Ciekawi świata, ciekawi przyszłości” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

14 marca uczniowie 3 klasy kierunku „technik elektryk” w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych odwiedzili jedną z najnowocześniejszych, przyjaznych dla środowiska elektrociepłowni w Europie Środkowo-Wschodniej.

Młodzi adepci elektryki mieli okazję zapoznać się ze specyfiką tego rodzaju zakładu, a także zorientować się w wymaganiach, jakie stawia się kandydatkom i kandydatom do pracy w elektrociepłowni.

Działania prowadzone przez Fortum obejmują zarówno elektrociepłownię przy ul. Rejtana, jak i sieć ciepłowniczą. Częstochowska elektrociepłownia wytwarza ponad 87 proc. ciepła sieciowego w mieście. Zasilana jest węglem kamiennym oraz biomasą w proporcjach 70/30. Latem zeszłego roku Fortum przeprowadził szeroko zakrojony remont kotła CFB – centralnego elementu elektrociepłowni – a także układów podawania paliwa i innych instalacji. Miało to na celu osiągniecie wysokiej dyspozycyjności w obecnym, jeszcze trwającym sezonie ciepłowniczym. 

Wycieczka młodzieży do elektrociepłowni była elementem projektu z obszaru profilaktyki rynku pracy „Ciekawi świata, ciekawi przyszłości”, prowadzonego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta. Ostatnim jak dotąd wydarzeniem projektu było spotkanie w sali sesyjnej UM 20 marca, poświęcone promocji kierunków medycznych wśród licealistek i licealistów.

 

Fot. udostępnione przez Zespół Szkół Mechaniczno- Elektrycznych / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0163 seconds.