Z ostatniej chwili

Motoserce zawita do Galerii Jurajskiej

2023-08-28 12:11:16 informacje
img

Motoserce zawita do Galerii Jurajskiej

Zbiórka krwi, która ratuje życie, ryczące motocykle, które zachwycają, a na wielki finał koncert legendy polskiego rocka –Małgorzaty Ostrowskiej. Do Galerii Jurajskiej po raz pierwszy zawita „Motoserce” – wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie charytatywne, które łączy w sobie pomaganie i dobrą zabawę dla całej rodziny! – informują organizatorzy.

Krew potrzebna jest zawsze. Nie istnieje jej substytut! Dlatego tak ważne są akcje krwiodawstwa, dzięki którym stale uzupełnia się zapasy tego płynu ratującego życie. Także Galeria Jurajska zachęca Was do niesienia pomocy i podzielenia się tym cennym darem.

Już 2 września w ramach akcji „Motoserce" na Bulwarach Jurajskich zorganizowana zostanie wielka zbiórka krwi, do której może przyłączyć się każdy. Wystarczy odwiedzić krwiobus, który zaparkuje przed Jurajską, poświęcić kilka minut i... tyle. Jedna porcja oddanej krwi ratuje życie nawet 3 osobom! Zbiórka potrwa od godz. 11.00 do 16.00.

Wydarzeniu towarzyszyć będą też liczne atrakcje. Odwiedzając Bulwary Jurajskiej, będzie można zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego, a tym samym podejrzeć, jak nieść pomoc potrzebującym. Swoje umiejętności zaprezentują także strażacy oraz Wojsko Polskie. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami i zabaw dla najmłodszych. To wszystko czekać będzie na Was od godz. 13.00 do 15.00.

* Aż 4 koncerty i Małgorzata Ostrowska na finał!

Szykuje się także muzyczna niespodzianka i to poczwórna! O godz. 16.00 na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi śląski zespół HAYA, o godz. 17.15 czekać na Was będzie koncert zespołu RAPTO ŁAPTO, a o 18.45 będziecie mogli posłuchać Renegady RATM Tribute. Szykuje się więc spora dawka dobrego rocka!

A to dopiero rozgrzewka! O godz. 20.00 na scenie wystąpi Małgorzata Ostrowska, legenda polskiego rocka, obecna na estradzie od ponad 40 lat, w latach 1981-1991 wokalistka kultowego zespołu Lombard. Wydała aż 10 solowych płyt. Wśród jej piosenek można znaleźć takie przeboje jak „Tak mało czasu”, „Tak jak pierwszy raz”, „Ziemia w ogniu” czy „Meluzyna”. Piosenkarka da przed Jurajską aż półtorejgodzinny koncert!

Ale to nie wszystkie atrakcje „Motoserca”. Od 28 sierpnia do 1 września na pasażu w Galerii Jurajskiej, w rejonie salonu Empik będziecie mogli zobaczyć niesamowite motocykle na jedynej w swojej rodzaju wystawie. Nie zabraknie kultowych maszyn, ale także zabytkowych pojazdów. Dowiecie się także więcej o historii ruchu motocyklowego na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej i na Śląsku.

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty. Wstęp jest bezpłatny!

Motoserce odbywa się już po raz piętnasty. Ogólnopolską akcję organizują kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych MOTOSERCE. Do tej pory dzięki wydarzeniom zebrano blisko 37 tys. litrów krwi!

Page generated in 0.016 seconds.