Z ostatniej chwili

Muzeum Częstochowskie z wyróżnieniem

2022-11-16 12:12:08 informacje
img

Wystawa „Historia Częstochowy – miasta nad Wartą” znalazła się w gronie laureatów Konkursu Marszałka Województwa Śląskiego na Wydarzenie Muzealne Roku 2021 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wyróżnioną wystawę otwarto w sierpniu ubiegłego roku w budynku Starego Ratusza. Powstała przy udziale środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki w 2021 r, a także dzięki dotacji podmiotowej Urzędu Miasta Częstochowy i środkom własnym Muzeum Częstochowskiego. Niezwykła przestrzeń wystawiennicza to efekt realizacji projektu „Przebudowa i rozbudowa budynku Ratusza Starej Częstochowy wraz z zagospodarowaniem terenu” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 listopada w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Od 2006 r. za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej Nagrodami Marszałka Województwa Śląskiego honorowane są muzea działające na terenie województwa śląskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło łącznie 35 zgłoszeń z 15 instytucji. 

Przypomnijmy, że wystawa nie jest obecnie dostępna ze względu na zalanie wodą pomieszczeń, w których została wyeksponowana

Fot. Łukasz Kolewiński / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0151 seconds.