Z ostatniej chwili

Nagrody dla najzdolniejszych

2021-06-11 15:54:58 informacje
img

74 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym roku, po raz pierwszy, trafiły nie tylko do uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale także technicznych i branżowych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Nagroda jest przyznawana uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami odniesionymi najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a szczególnie, gdy są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół.

W tym roku komisja przyznała 74 nagrody: 39 dla uczniów szkół podstawowych, 25 - ponadpodstawowych, 7 - technicznych i branżowych oraz 3 nagrody specjalne.

Wyróżnienia podczas uroczystości, która odbyła się 9 czerwca w Miejskim Domu Kultury wręczył laureatom prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

LISTA LAUREATÓW NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH 2021

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1. Apolonia Bogacz - SP 1 im. Zdobywców Przestworzy

2. Maciej Wójcik - SP 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

z SP 13  im. Kornela Makuszyńskiego:

3. Bartosz Caban

4. Kalina Kozieł 

5. Sandra Karbicka - SP 17 z Oddziałami Intregracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego

z SP 21 im. ks. Stanisława Konarskiego:

6. Maria Banaś

7. Aleksandra Musialik

8. Julia Patyk - SP 24 im. Jana Marcina Szancera

9. Piotr Krzywda - SP 29 im. Królowej Jadwigi

10. Kaja Stelmach - SP 31 im. Orła Białego

11. Anna Kowalik - SP 42 im. Jana Brzechwy

z SP 48 im. Armii Krajowej: 

12. Urszula Godela

13. Bartosz Kurzac

14. Marcelina Mach

15. Dawid Śpiewak

z SP 50 m. gen. Władysława Sikorskiego:

16. Anna Kloś

17. Bartosz Kunowski

18. Patrycja Sadowska

19. Julia Szewczyk

20. Łucja Wilk

21. Natalia Gruszczyńska - SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie

z SP 54 z Oddziałami Integracyjnymi: 

22. Zofia Anna Krawczyk-Wojciechowska 23. Maria Magdalena Kupczyk 

24. Mateusz Tomasz Tomalak

25. Szymon Tomasz Zdunek

26. Piotr Witkowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek:

27. Aleksandra Gaik

28. Laura Rita Lewczyńska

z Prywatnej Szkoły Podstawowaej „Sokrates”: 

29. Tomasz Jabłoński

30. Paula Oremek

31. Antonia Strzelczyk

32. Kacper Hobot - Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego NOBILITO

z SP „Akademia Soward”:

33. Katarzyna Bielawska

34. Maciej Puczyński

35. Michał Rządkowski

36. Zuzanna Stasińska

37. Julia Wosinska

38. Pola Bałazy - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa

39. Tomasz Wróbel - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

z I LO im. Juliusza Słowackiego:

1. Caban Mateusz

2. Mateusz Czajkowski

3. Lena Głogowska

4. Dominika Majer

5. Kacper Menkarski

6. Zuzanna Michalczyk

7. Joanna Sepioło

8. Monika Stachurska

9. Rafał Wiśniewski

z I LO im. Romualda Traugutta:

10. Kacper Gorzelak

11. Stanisław Karpiński

z IX LO im. Cypriana Kamila Norwida:

12. Jakub Borowicz

13. Adrian Czechowski

14. Tomasz Derda

15. Monika Klar

16. Maksymilian Łebek

17. Bartosz Marchewka

18. Mateusz Motyl

19. Miłosz Olszewski

20. Bartłomiej Rozenberg

21. Dawid Skowronek

22. Patryk Wiśniewski

z I Społecznego LO im. Zbigniewa Herberta STO:

23. Anna Pyzalska

24. Katarzyna Przech

25. Michał Stanowski

 

SZKOŁY TECHNICZNE I BRANŻOWE

z Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Stanisława Władysława Reymonta:

1. Kinga Jarząbek

2. Małgorzata Kuban

z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego:

3. Angelika Pietrzyk

4. Magdalena Studzińska

z Technicznych Zakładów Naukowych

5. Dominik Pluta

6. Dominik Rybak

7. Olivier Zegadło - Zespół Szkół Technicznych (Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 im. Jana Pawła II)

 

NAGRODY SPECJALNE

1. Małgorzata Kaźmierczak - Prywatna Szkoła Podstawowa „Sokrates”

2. Weronika Blabuś - Szkoła Podstawowa „Akademia Soward”

3. Antoni Mazur - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa

Fot. PL/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0152 seconds.