Z ostatniej chwili

Najbardziej miłe dla oka balkony i działki

2023-08-30 11:33:56 informacje
img

Wiemy już, gdzie są tego lata. Od piątku znane są bowiem wyniki miejskich konkursów na te najmniejsze zielone zakątki – od początku do końca urządzane i pielęgnowane przez nas samych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Oba konkursy – na najładniejszą działkę oraz najładniej ukwiecony balkon – służą przede wszystkim jednemu: zachęceniu częstochowianek i częstochowian do zadbania o te niewielkie, prywatne przestrzenie, dzięki którym na nasze otoczenie miło jest spojrzeć właśnie latem. Czyli wtedy, gdy ma być zielono i gdy ma być pełno kwiatów. Pomysły na urządzenie ogródka działkowego czy aranżację balkonu/loggi ocenia komisja pod przewodnictwem pełnomocniczki prezydenta Częstochowy ds. estetyki miasta. W tym roku czas na dostarczanie zgłoszeń – z fotografiami działek i balkonów – był do 17 sierpnia. 

Tych, których pomysły najbardziej spodobały się komisji konkursowej, poznaliśmy 25 sierpnia przy okazji koncertu z okazji święta miasta – Dni Częstochowy, którym towarzyszyły też Okręgowe Dni Działkowca. Były srebrne odznaczenia, jubileuszowe puchary, dyplomy za udział także w krajowych konkursach dla działkowców… Było na co popatrzeć (z racji imponujących koszy dożynkowych i fotografii dokumentujących realizację unijnego grantu) i co przekąsić (z racji przygotowanych przez samych działkowców wypieków i przetworów). 

A laureatkom i laureatom obu miejskich konkursów gratulował prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, wraz z pełnomocniczką ds. estetyki Elżbietą Idczak-Łyczbą, parlamentarzystami Wojciechem Koniecznym i Zdzisławem Wolskim oraz radnym Dariuszem Kapinosem. 

Poziom konkursu na najbardziej kwietny balkon okazał się tak wyrównany, że trzeba było przyznać dwie I nagrody – jedna powędrowała do Moniki Zabielskiej (balkon przy ul. Dąbrowskiego), druga – do Wojciecha Jezierskiego (balkon przy ul. Sempołowskiej). II nagroda przypadła Małgorzacie Chmielarz (balkon przy ul. Barlickiego), III nagroda – Zenonowi Mosiejowskiemu (balkon budynku przy ul. Bohaterów Katynia). 

Z kolei w konkursie na najładniejszą działkę Rodzinnych Ogródków Działkowych (ROD) I nagrodę przyznano Stanisławie Świercz (ROD „Przyjaźń”), II – Mariannie i Janowi Nocuniom (ROD „Hutnik”), a III – Marii Woźniak (ROD „Wypalanki”).  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0157 seconds.