Z ostatniej chwili

Narkotyki warte ponad 40 tys. zł nie trafią na rynek

2021-04-12 13:04:40 informacje
img

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 20 do 23 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków i handel nimi na terenie powiatu częstochowskiego. Mundurowi zabezpieczyli łącznie kilogram środków odurzających. Decyzją sądu jeden z dilerów trafił na 3 miesiące do aresztu - informuje częstochowska Policja.
Na początku stycznia kryminalni z Kłomnic zauważyli seata zaparkowanego w pobliżu boiska szkolnego w Nieznanicach. Wylegitymowali siedzącego w środku 23-letniego kierowcę i jego rówieśnika. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy nich prawie 60 porcji marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania i przygotowania do wprowadzenia narkotyków na rynek. Ponadto okazało się, że jeden z nich na terenie powiatu częstochowskiego w zaledwie kilka miesięcy wprowadził na rynek nie mniej niż kilogram marihuany o czarnorynkowej wartości 40 tys. zł. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Kłomniccy stróże prawa na tym nie poprzestali i sprawdzając kolejne wątki w sprawie, dotarli do kolejnych dwóch dilerów. Podczas przeszukania domu 23-latka z Garnka policjanci znaleźli prawie 30 porcji marihuany i ponad 6,5 tysiąca działek amfetaminy. Oprócz posiadania narkotyków usłyszał również zarzut udzielania środków odurzających. Został objęty policyjnym dozorem i musi zapłacić 10 tys. zł poręczenia majątkowego. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.
Do kolejnego zatrzymania doszło w Bartkowicach. W miejscu zamieszkania 20-latka policjanci zabezpieczyli ponad 250 działek marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot,. Materiały Policji

Page generated in 0.0153 seconds.