Z ostatniej chwili

Narodowy Dzień Życia

2023-03-24 10:59:15 informacje
img

Już dziś, w piątek 24 marca na placu Rady Europy (plac przed dworcem PKP) od godz. 14.00 częstochowskie organizacje pozarządowe wspólnie podejmują obchody Międzynarodowego Dnia Życia.

Hasło tegorocznego Narodowego Dnia Życia w Częstochowie brzmi: „Pozwól Życiu Wzrastać”.

– Życie to nie temat do dyskusji i kłótni! To uniwersalna wartość, która powinna być ważna dla każdego człowieka. Dlatego w dniu Narodowego Dnia Życia zapraszamy wszystkich do przyjścia na Plac Rady Europy w Częstochowie, gdzie wspólnie ze  Stowarzyszeniem dla Rodziny, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich, Związkiem Dużych Rodzin 3+, Stowarzyszeniem Podaj Dalej oraz Stowarzyszeniem Betel będziemy zachęcać do czerpania z życia pełnymi garściami! Będzie to również czas na dowiedzenie się o tym, jak można dzielić się „życiem” z innymi! – zachęcają organizatorzy.

W programie m.in. zbiórka nakrętek dla Stowarzyszenia Podaj Dalej, animacje i zabawy dla dzieci, darmowe malowanie twarzy, skręcane balony i wiele innych.

Każdy z uczestników i przechodniów otrzyma fasolkę Jaś z krótką instrukcją, jak łatwo można zatroszczyć się o życie poprzez posadzenie fasolki w ziemi i zapewnienie jej odpowiednich warunków wzrostu. Fasolka jest materialnym wyrazem tegorocznego hasła „Pozwól Życiu Wzrastać”, a jej symbolika ma przypomnieć, że każdy z nas potrzebuje odpowiednich warunków do wzrostu, dlatego warto dbać zarówno o siebie, jak i o innych.

Page generated in 0.0179 seconds.