Z ostatniej chwili

Nie miał prawa jazdy, odkręcił koło i ukradł blokadę

2022-11-17 13:27:32 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy założyli na koło nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu blokadę. Kierowca zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i próbował ją ukraść. Teraz ma szereg kłopotów – informuje częstochowska Straż Miejska.

W poniedziałek po godz. 10.00 strażnicy miejscy założyli na koło nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu blokadę. Kilkanaście minut później patrol Straży Miejskiej otrzymał informację o jej kradzieży. Sprawca miał odkręcić koło z blokadą i próbował ją przepiłować. Strażnicy miejscy na miejscu zauważyli pojazd bez koła, na którym była założona blokada. Pojazd podparty był na podnośniku. Z uwagi na powyższe na miejsce wezwano patrol Policji. 

Sprawca próbował ukryć się na swojej posesji. Okazało się, że kierowca auta nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna popełnił kilka wykroczeń: zaparkował auto niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, ukradł blokadę i próbował ją zniszczyć, a także nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Strażnicy miejscy sporządzili notatkę urzędową celem prowadzenia dalszego postępowania przez IV Komisariat Policji. 

Straż Miejska w Częstochowie apeluje o parkowanie zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Straż Miejska informuje również, że każda kradzież lub uszkodzenie blokady są zgłaszane na Policję.

Fot. Materiały Straży Miejskiej

Page generated in 0.0163 seconds.