Z ostatniej chwili

Nie możemy tego przespać

2023-09-14 11:39:30 informacje
img

Częstochowa – w ślad za Związkiem Miast Polskich – przyłączyła się do kampanii „Nie śpij, bo Cię przegłosują”. To akcja, którą rozpoczął Gdańsk na rzecz zwiększenia frekwencji wyborczej – inforkmuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Jak przekonują organizatorzy kampanii, wybory to wielkie święto demokracji. Niech każdy cieszy się wolnością wyboru. Nie możemy przespać tego momentu, bo wybory to czas decyzji o kształcie państwa – od wartości po gospodarowanie pieniędzmi. Jak prześpimy, to inni wybiorą za nas. Każdy głos się liczy, bo wynik to suma indywidualnych wyborów.

Minęły 34 lata, a hasło „Nie śpij, bo cię przegłosują” z wyborów, które 4 czerwca 1989 r. zmieniły bieg historii Polski, a w konsekwencji również innych krajów oddzielonych od wolnego świata żelazną kurtyną, nie straciło na aktualności. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało nam się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 r. wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 r. głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem w zasadzie było już tylko gorzej.

– Udział w wyborach jest wolnym wyborem każdego z nas, ale jeżeli myślimy odpowiedzialnie i poważnie o przyszłości Polski oraz przyszłości w Polsce naszych dzieci i wnuków, 15 października powinniśmy oddać swój głos – podkreśla Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Do kampanii profrekwencyjnej może dołączyć każdy, m.in. poprzez stosowanie w social mediach hasztagów

#NieŚpijBoCięPrzegłosują
#NieŚpij

oraz poprzez wsparcie akcji frekwencyjnej w prywatnych rozmowach czy podczas publicznych spotkań.

Informacje na temat akcji oraz materiały do pobrania dostępne są na dedykowanej stronie.

Page generated in 0.0166 seconds.