Z ostatniej chwili

Niełatwa sprawa wyboru zawodu

2022-12-06 13:49:34 informacje
img

Ponad 900 uczennic i uczniów wzięło udział w wizytach studyjnych zorganizowanych w ramach „Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

W ramach projektu uczestniczki i uczestnicy odwiedzili 7 zakładów pracy i  10 pracowni mieszczących się w szkołach kształcących w zawodzie. Uczniowie klas VIII mieli okazję porozmawiać m.in. z pracownikami, poznać warunki zatrudnienia i przekonać się, czy posiadane przez nich umiejętności sprawdzą się w praktycznej nauce zawodu.

Spotkania odbywały się w firmach przeróżnych branż m.in. spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej czy hotelarskiej. Natomiast pokazy branżowe zostały zorganizowane w Zespole Przemysłu Mody i Reklamy, ZS Technicznych, ZS Technicznych i Ogólnokształcących, ZS  im. Wł. Andersa, ZS Mechaniczno-Elektrycznych, ZS Samochodowych, ZS im. B. Prusa, ZS Gastronomicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Technicznych Zakładach Naukowych.

Spotkania miały pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz przybliżyć specyfikę wykonywania poszczególnych zawodów. 

„Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych” trwał od 21 listopada do 2 grudnia i wzięło w nim udział 907 uczennic i uczniów z 19 szkół podstawowych. Jego organizatorem był Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych  - Centrum Informacji Zawodowej.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0175 seconds.