Z ostatniej chwili

Nieoświetlonym ciągnikiem po "krajówce", mając 2,5 promila

2021-04-13 13:46:53 informacje
img

Wczoraj, 12 kwietnia o 21.00 na drodze krajowej numer 43 policjanci z drogówki zatrzymali kierującego nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym, który stwarzał realne zagrożenie na drodze. Okazało się, że 54-letni mieszkaniec gminy Opatów miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia - informuje kłobucka Policja.
Wczoraj około 21.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej numer 43 miał poruszać się nieoświetlony ciągnik rolniczy, który stwarza zagrożenie w ruchu lądowym.
Skierowany na miejsce patrol drogówki zauważył opisywany ciągnik w miejscowości Opatów. Pojazd nie miał sprawnego tylnego oświetlenia i był niewidoczny dla innych uczestników ruchu, czym stwarzał zagrożenie na drodze. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego kierującego. Okazało się, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto kierował pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień. Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się teraz kłobuccy kryminalni.
Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz do lat 2 więzienia. O jego dalszym losie zdecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0164 seconds.