Z ostatniej chwili

Nowe nasadzenia

2021-05-17 13:16:34 informacje
img

Nowe drzewa i krzewy w dwóch lokalizacjach zostaną zasadzone w ramach projektu „Częstozielona”. Pierwsze z nich już pojawiły się na Wyczerpach. Ich sponsorem jest firma Stoelzle - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Kompleks rekreacyjny przy ul. Kontkiewicza to pierwsza lokalizacja, gdzie docelowo pojawi się 30 sztuk krzewów ozdobnych z gatunku budleja Davida w formie klombu oraz dwa świerki serbskie (mają mieć wysokość ponad 3 m). Drugim miejscem jest Park Lisiniec, gdzie zasadzonych zostanie 15  klonów pospolitych w odmianie o czerwonych liściach („Crimson King”) o obwodach pni 12 cm.
- Nie bez powodu wybraliśmy te dwie lokalizacje, w Parku Lisiniec i w naszym sąsiedztwie na Wyczerpach. Oba miejsca kojarzą się z aktywnością fizyczną i rekreacją dzieci i młodzieży, których rozwój od lat wspiera Stoelzle. Cieszę się, że to właśnie tutaj pojawią się posadzone przez nas drzewa i krzewy, ale również tabliczki symbolizujące akcję. Dzięki temu zwrócimy uwagę najmłodszych na aspekty związane z ekologią i dbałością o środowisko, które dla Stoelzle – producenta opakowań szklanych - mają kluczowe znaczenie – mówi prezes Stoelzle Artur Wołoszyn, który 13 maja wraz z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem zasadził pierwsze drzewka.
Stoelzle to kolejna częstochowska firma włączająca się do projektu „Częstozielona”, w ramach którego w mieście ma sukcesywnie przybywać m.in. kwietnych łąk antysmogowych, parków kieszonkowych, zielonych miejsc wypoczynku oraz nasadzeń drzew i krzewów na miejskich terenach zielonych i rekreacyjnych.      

 

Page generated in 0.0161 seconds.