Z ostatniej chwili

Nowy blok komunalny z coraz wyższymi ścianami

2023-08-18 14:02:41 informacje
img

Kolejny raz plac budowy przy ul. Bardowskiego odwiedził prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Spotkał się na miejscu z przedstawicielami firmy wykonawczej, nadzoru inwestorskiego oraz Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta – informuje Biuro Prasowe magistratu.

Na miejscu trwa zbrojenie słupów i rdzeni na trzeciej kondygnacji nadziemnej, murowanie ścian nośnych na drugiej kondygnacji oraz betonowanie biegu schodowego. Wykonawca ma czas na oddanie budynku z 43 mieszkaniami do końca lipca przyszłego roku.

– W Częstochowie panuje dobry klimat do inwestowania, sporo nowych bloków budują deweloperzy. My z kolei pamiętamy o potrzebie budownictwa komunalnego i staramy się o środki zewnętrzne na stawianie nowych budynków mieszkaniowych, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkanek i mieszkańców. W planach mamy kolejną inwestycję, tym razem przy ul. Krakowskiej – komentuje prezydent.

Miasto – na wybudowanie bloku przy Bardowskiego – zdobyło dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach programu bezzwrotnego wsparcia na budownictwo komunalne i socjalne. Program realizowany jest ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie blisko 9 mln 154 tys. zł (całość inwestycji to 11,2 mln zł).

W zakresie prac inwestycji przy ul. Bardowskiego jest budynek mieszkalny wielorodzinny czterokondygnacyjny (bez piwnic, z poddaszem nieużytkowym, 1 klatką schodową oraz 4 wózkowniami/rowerowniami), realizacja dźwigu hydraulicznego (do 13 osób), podłączenie bloku m.in. do sieci ciepłowniczej Fortum oraz zagospodarowanie terenu (w tym przygotowanie 44 miejsc postojowych). Planowane są także nasadzenia drzew i krzewów, intensywne zwłaszcza od strony torów kolejowych. 

W bloku powstanie 31 mieszkań dwupokojowych i 12 jednopokojowych, w tym 10 dla osób niepełnosprawnościami. Wejście do tych mieszkań zostało zaprojektowane z poziomu wejścia do budynku. Powierzchnia użytkowa mieszkań ma wynosić 1,8 tys. m².

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0171 seconds.