Z ostatniej chwili

O przyszłości Doliny Warty

2022-08-04 13:33:03 informacje
img

Otwarte spotkanie poświęcone pomysłom na jak najkorzystniejsze zagospodarowanie Doliny Warty odbędzie się w środę 10 sierpnia o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5 – informuje BiuroPrasowe Urzędu Miasta.    

Spotkanie będzie okazją, aby zgłaszać swoje sugestie w tej kwestii i zadawać pytania. Chodzi o to, aby wspólnie poszukać pomysłów na zagospodarowanie terenu Mirowskiego Przełomu Warty. 

Jest to realizacja zapowiedzi, które padały od momentu, gdy zapowiedziano wypracowanie koncepcji przyszłego sposobu użytkowania i przeznaczenia Doliny Warty.Stworzenie takiej koncepcji Miasto zleciło fachowcom – pracowni/fundacji „Krajobrazy”, zajmującej się architekturą krajobrazu w połączeniu z promowaniem dobrych praktyk dbania o przestrzeń i tereny zielone. Dla samej fundacji bardzo istotne jest zaangażowanie społeczności lokalnej w debatę o kształcie i sposobie zagospodarowania tego obszaru. Od początku podkreślano, że opracowany przez specjalistów projekt przejdzie konsultacje społeczne – i to właśnie się dzieje. Przy okazji spotkania prasowego poświęconego całemu przedsięwzięciu, konieczność zapewnienia częstochowiankom i częstochowianom możliwości wypowiedzenia się na ten temat akcentował też prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.   

Grafika ilustrująca tekst: fanpejdż CUK na FB / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.