Z ostatniej chwili

O psach, które jeździły… radiowozem

2021-04-08 11:09:50 informacje
img

Nietypową podróż odbyły wczoraj, 7 kwietnia dwie suczki znalezione przez policjantów w Cykarzewie Północnym. Gdy mundurowi z częstochowskiej drogówki zauważyli, że biegają po ruchliwej drodze, zabrali je do radiowozu. Grzeczne i ciekawe świata pieski na czas wspólnego patrolu zyskały nowe imiona – Sky i Zuma. Czworonożne bohaterki „Psiego Patrolu” zostały nakarmione i napojone, a po prawie 2 godzinach wspólnej służby trafiły do schroniska w Zawierciu – informuje częstochowska Policja.

Częstochowska drogówka kolejny raz udowodniła, że troszczy się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas patrolu ruchliwej ulicy w Cykarzewie Północnym jeden z kierowców zatrzymał radiowóz i poinformował, że nieopodal ulicą biegają bezpańskie psy. Reakcja sierżanta sztabowego Damiana Biernackiego i starszego sierżanta Damiana Chruściela była natychmiastowa. Po krótkim sprawdzeniu okolicy zauważyli dwa biegające po drodze psy myśliwskie. Zatrzymali się i wzięli psiaki do radiowozu, by nie wpadły pod koła przejeżdżających samochodów. Nowym towarzyszom tak bardzo spodobała się służba, że niechętnie opuścili mundurowych. Policjanci również nie chcieli się z nimi rozstawać. Przez prawie 2 godziny suczki dzielnie patrolowały trasę, zyskując tym samym imiona Sky i Zuma.

Właściciel tych uroczych czworonogów bądź osoby mogące pomóc w jego ustaleniu proszone są o kontakt z zawierciańskim schroniskiem pod numerami telefonu: 730505255 lub 515131350.

Page generated in 0.0167 seconds.