Z ostatniej chwili

OKF „Iluzja” otwiera się oscarowo 21 maja

2021-05-19 12:45:50 informacje
img

Trwają ostatnie ustalenia z dystrybutorami, jakie filmy zobaczymy tuż po otwarciu miejskiego kina studyjnego OKF „Iluzja”. Możemy liczyć m.in. na oscarowe: „Nomadland”, „Ojciec”, „Co w duszy gra”, „Sound of Metal” czy polskiego kandydata do Oscara – „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Ekipa OKF będzie mogła otworzyć swoją salę kinową w piątek 21 maja i przyznaje, że czekała od dawna na taką decyzję – bo pusta sala to przygnębiający widok…
W telefonach do kina „Iluzja” w ciągu ostatnich dni pojawiały się m.in. pytania o rezerwacje biletów na produkcje oscarowe. OKF spełnia zatem oczekiwania swojej wiernej publiczności i postara się zmieścić w swoim repertuarze przede wszystkim filmy nagrodzone tą najsłynniejszą statuetką filmową na świecie – choć przy jednej sali to trudne zadanie.
Możemy więc spodziewać się laureata trzech Oscarów – filmu „Nomadland”, którego reżyserka Chloe Zhao jest drugą kobietą w historii nagrodzoną tą statuetką za reżyserię Wartą Oscara okazała się także rola Frances McDormand w tym obrazie.
Laureatem dwóch Oscarów jest film „Ojciec” – refleksja nad kruchością życia, pokazująca relacje między ojcem i córką. W głównych rolach gra duet – Anthony Hopkins, wcielający się w ojca z chorobą Alzheimera oraz grająca jego córkę Olivię Colman, nagrodzona przed dwoma laty Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w „Faworycie”.
W repertuarze ma się znaleźć też „Minari” z oscarową rolą Youn Yuh-jung – opowieść o koreańskiej rodzinie imigrantów chcącej spełnić swój „amerykański sen”, a zarazem o odkrywaniu i budowaniu rodzinnych więzi oraz o zapuszczaniu nowych korzeni.
OKF przypomni też „Na Rauszu” z Madsem Mikkelsenem. Kino już miało okazję prezentować ten film na pokazach przedpremierowych w lutym; cieszył się wtedy dużym zainteresowaniem. Film dostał Oscara jako najlepszy film międzynarodowy, wcześniej zdobywając cztery najważniejsze laury Europejskich Nagród Filmowych.
Ponadto OKF ma w planach seanse wzruszającego „Sound of Metal” oraz animacji „Co W Duszy Gra”. Do tego zestawu dokłada m.in. najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej „Śniegu Już Nigdy Nie Będzie”.
Publiczność w sali OKF będzie mogła zająć 50 procent miejsc. Inne istotne warunki wznowienia działalności to bezwzględne przestrzeganie reżimu sanitarnego – obowiązek noszenia maseczek przez publiczność i pracowników, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz zakaz konsumpcji, który obowiązuje w OKF od zawsze – jak przystało na kino studyjne.
Bieżący repertuar OKF-u można znaleźć na stronie http://okf.czest.pl/

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0161 seconds.