Z ostatniej chwili

Od 20 września głosujemy w Budżecie Obywatelskim

2021-09-20 15:00:39 informacje
img

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zadań zgłoszone do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 30 września włącznie można wybierać spośród 410 propozycji, które przeszły pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy będą mogli wybierać spośród 81 projektów zadań ogólnomiejskich. Pozostałe 329 projektów zadań ma charakter dzielnicowy – przy czym należy pamiętać, że każdy może głosować na zadania tej dzielnicy, w której mieszka. 

Głosowanie odbędzie się wyłącznie drogą elektroniczną na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl

Obowiązuje zasada bezpośredniości głosowania, czyli każda osoba głosująca robi to osobiście, w swoim imieniu.

By zapewnić dostępność, zostanie uruchomiony stacjonarny punkt głosowania przy ul. Śląskiej 3/5, umożliwiający oddanie głosu osobom nieposiadającym dostępu do internetu oraz możliwości weryfikacji danych przez platformę internetową. Głosować w nim będzie można w dni robocze w godz. 12.00 – 15.30, po uprzednim telefonicznym umówieniu pod numerem telefonu 34 370 74 97. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. 

Punkt do głosowania będzie funkcjonował w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że każda osoba musi mieć maseczkę zakrywającą nos i usta, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce.  

Page generated in 0.0153 seconds.