Z ostatniej chwili

Order „Honorowy dawca krwi” dla częstochowskiego policjanta

2021-06-29 12:15:53 informacje
img

Sierżant sztabowy Tomasz Szczepanek z Komisariatu III Policji został odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżniono go za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa. Oddał już ponad 20 litrów krwi – informuje częstochowska Policja.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, wiedzą wszyscy. Nie każdy jednak ma świadomość, że wciąż jej brakuje. Dlatego policjanci chętnie włączają się w akcje promujące oddawanie krwi i sami są jej honorowymi dawcami.

Sierżant sztabowy Tomasz Szczepanek pomaganie ma we krwi. W 2006 r. po raz pierwszy stawił się w punkcie krwiodawstwa. Łącznie przez 15 lat dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał już 21,6 litrów krwi. Teraz został uhonorowany ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej innych składników.

Każdy może pomóc innym, oddając krew. To bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować, ani kupić. Policja zachęca do dzielenia się cząstką siebie – to nic nie kosztuje.

Page generated in 0.0157 seconds.